Make your own free website on Tripod.com

Posted by on February 3, 2021

Przytulne, klimatyczne, ciepłe, tradycyjne – właśnie takie są kuchnie rustykalne. Dominują w nich jasne barwy, drewniane wykończenia, naturalne materiały i bibeloty z duszą. Jeśli uważasz, że kuchnia rustykalna jest idealna dla ciebie, dobrze trafiłeś. Tę kuchnię będziesz nie tylko lubić, ale i podziwiać.

  1. Kuchnie rustykalne, czyli jakie?
  2. Jakie meble pasują do kuchni rustykalnej?

Dziś styl rustykalny powrócił do łask. Ale nie jest to jedynie chwilowa moda, która przeminie tak szybko, jak się pojawiła. Skąd ta pewność? Kuchnie rustykalne wyróżnia niezwykły, niepowtarzalny klimat. Pachnie w nich naturą, swojskim klimatem, wypiekami i ciepłem domowego ogniska.

1. Kuchnie rustykalne, czyli jakie?

Są osoby, które zamieniają swoją kuchnię w minimalistyczne, przestronne i sterylne laboratorium, pozbawione dodatków i… ciepła. Są też takie, które właśnie tego ciepła poszukują. I właśnie w ich przypadku kuchnia rustykalna będzie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego?

Po pierwsze, są piękne i niebanalne. Przywodzą na myśl wiejski domek i bliskość natury. Kojarzą się ze spokojem, sielanką. Gdy na nie patrzysz czujesz zapach ziół, wypieków, słyszysz gwar domowników i krzątanie wokół stołu. Bo kuchnia rustykalna to prawdziwe serce domu. Jest prosta, ale piękna. Dominują w niej ciepłe, słoneczne barwy, takie jak piaskowy beż, ecru, żółć, kolory naturalnego drewna czy ciepłe szarości. Bardzo często pojawiają się również motywy z kuchni retro, a więc elementy pastelowe i dodatki, które dodają wyrazistości. Jeśli kochasz biel, nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić kuchnię w stylu rustykalnym i bieli.

[obraz_1]

Styl rustykalny jest blisko natury, a więc i blisko “slow life”, “less waste” i “zero waste”.

Jeśli chcesz, by twoja kuchnia stała się enklawą spokoju, harmonii i równowagi i przenosiła cię w podróż do przeszłości, wprost na wiejskie wakacje u babci, z pewnością pokochasz kuchnię rustykalną: zobacz kolekcję.

2. Jakie meble pasują do kuchni rustykalnej?

Kuchnia rustykalna to drewniane meble, proste i bezpretensjonalne, a więc pozbawione nadmiernych zdobień. Z powodzeniem możesz jednak zastosować ludowe motywy, np. góralskie czy kaszubskie, które dodatkowo podkreślą niepowtarzalność wnętrza.

[obraz_2]

Najlepiej, jeśli meble będą jasne: im bardziej naturalny efekt uzyskasz, tym lepiej. Ale możesz się także zdecydować na mahoń, orzech czy też palisander. Drewno nie jest malowane, a olejowane, dzięki czemu przywodzi na myśl wystój wiejskiego domku, schowanego gdzieś w głuszy.

Kuchnia rustykalna z pewnością będzie ozdobą każdego domu, nawet w centrum aglomeracji.

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*