Make your own free website on Tripod.com
نرم افزار CRM | نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
اگر از CRM با  Marketing و Sales استفاده می کنید، این فرایند را تصور کنید. افرادی که فرم را پر کرده اند، از طریق چت یک مکالمه با یک نماینده شروع کرده و یا اقدامات کلیدی در سایت شما به CRM شما افزوده می شود. اگر آنها واجد شرایط باشند، می توان آنها را به یک فروشنده منتقل کرد. اگر سرب نیاز به زمان بیشتری داشته باشد، تیم بازاریابی می تواند آنها را با محتوای آموزشی پرورش دهد. کل فرآیند بدون درز است – و بسیار کارآمدتر است.
ازCRM استفاده نمی کنید؟ من پیشنهاد می کنم ابزارهایی را که قبلا با CRM خود انتخاب کرده اید (بررسی کنید که شرکای یکپارچه سازی CRM خود را) و یا اتصال آنها با استفاده از Zapier. به عنوان مثال، شما ممکن است Zap را راه اندازی کنید، بنابراین ارسال فرم Google به طور خودکار به CRM شما منتقل می شود.
مرحله 5: داشبورد خود را تنظیم کنید
شما باید یک نمای کلی از عملکرد تیم خود داشته باشید تا بتوانید آنها را هماهنگ کنید و مربیگری و هدایت درست را بدهید. به همین دلیل یک داشبورد CRM بسیار مفید است: مانند یک پانل کنترل است که می توانید سفارشی کنید تا به نیازهای خاص خود برسد.
بر اساس اهداف فروش و فرآیند فروش خود، انتخاب کنید که آمار در داشبورد شما ظاهر شود. به عنوان مثال، اگر تیم شما قصد دارد در ماه جاری بیشتر از محصول X را به فروش برساند، ممکن است بخواهید یک واحد فروش محصول X را در مقایسه با محصول Y ببینید. یا اگر معیارهای فعالیت را برای تکرارهای خود تنظیم کنید، ممکن است بخواهید قسمت «فعالیتهای تکمیل شده» روز را داشته باشید.
مرحله 6: فعال کردن گزارش ها
به عنوان یک مدیر فروش، شما زمان زیادی را صرف نگاه کردن به اطلاعات می کنید. اما تکرارهای شما باید زمان زیادی را صرف فروش احتمالی کند. به همین دلیل یک ایده عالی برای گزارشهای ایمیل روزانه، هفتگی، ماهانه و / یا سه ماهه است.
برای مثال، تکرارها در CRM هر روز صبح از طریق ایمیل، نشان می دهد که چگونه هر عضو تیم در آن ماه انجام می دهد، رتبه بندی پشته را دریافت می کند: کسب و کار جدید، درآمد صعودی و فروش متقابل و درآمد خالص. این هضم روزانه رقابت دوستانه را تشویق می کند و باعث می شود که فروشندگان انگیزه ای برای ادامه کار حتی پس از سهمیه بندی خود داشته باشند.
در نظر بگیرید ارسال ایمیل برای فعالیت اضافه شده و یا تکمیل شده توسط نماینده، ایمیل فرستاده شده و / یا دریافت شده توسط نماینده، تماس گرفته شده توسط نماینده، معاملات برنده توسط نماینده (نمایش داده شده توسط شمارش یا ارزش)، و / یا میزان احتباس توسط نماینده.
این راهنما فقط سطح آنچه را که شما می توانید با CRM انجام دهید، خراشیده کنید. و هر چه زودتر شروع به کار کنید، بهتر است – برای استفاده از CRM واقعا خیلی زود نیست.

 

 

فعالیت: هر کاری که توسط فروشندگان یا چشم انداز شما انجام می شود، معمولا تحت این چتر قرار می گیرد، از جمله تماس ها، ایمیل ها، پست های صوتی، نسخه های نمایشی، یک رکورد تماس جدید، یک فیلد به روز شده و غیره

مرحله معامله: هر مرحله از فرآیند فروش شما باید با یک مرحله معامله نمایان شود. به شما یک ایده بدهید، تقاضای شما احتمالا یک تماس اکتشافی با تقریبا 100٪ از چشم انداز که خرید. بنابراین "تماس اکتشافی" ممکن است اولین مرحله معامله در CRM شما باشد.

خط لوله: مراحل معاملات به خطوط لوله ای سازماندهی می شوند. هر فروشنده باید خط لوله خود را در CRM داشته باشد تا بتوانند مسیرهایی را که در حال انجام است، ببینند. به عنوان یک معامله نزدیک به نزدیک می شود، آن باید از چپ به راست حرکت کند.

 
نحوه استفاده از CRM
مرحله 1: فروشندگان خود را اضافه کنید
هر چه زودتر شما می توانید تمام تکرارهای خود را در تیم خود با استفاده از CRM خود دریافت کنید، اطلاعات جامع تر و دقیق تر شما خواهد بود.  برای کسب اطلاع در مورد راه اندازی موفق نرم افزار CRM لطفا به وب سایت نرم افزار crm سرو نو مراجعه فرمایید.  
 
به همین دلیل اولین گام در پیاده سازی CRM باید کاربران را اضافه کنید. اما اطمینان حاصل کنید که ارزش یک CRM را توضیح داده اید - به طور خاص، چگونه به فروشندگان شما کمک می کند تا کسب و کار بیشتری کسب کنند - و خرید خود را دریافت می کنند. اگر تکرارها در CRM فروخته نشوند، پذیرش بسیار پایین خواهد بود.
 
(من توصیه می کنم استخدام یکی از فروشندگان عالی خود را به عنوان یک مدافع عمل کند. اگر او با موفقیت از CRM استفاده کند، همسالانش به طور طبیعی پیروی خواهند کرد.)
 
مرحله 2: تنظیمات خود را سفارشی کنید
CRM شما باید روند فروش شما را منعکس کند. این به این معنی است که دقیقا به مراحل یک مشتری از طریق «سرب»، به «فرصت»، به «مشتری» می پردازد.
 
البته، این نیاز به دانستن این مراحل در وهله اول. اگر فکر نمیکنید فرآیند فروش شما چگونه شبیه باشد، چندین هفته طول می کشد تا متوجه و اندازه گیری کنید که چشم انداز چگونه محصول یا خدمات شما را خریداری می کند. چه چیزی کسانی را که از کسانی که رقیب را انتخاب می کنند، تمایز می دهند یا تصمیم نمی گیرند؟ چقدر طول می کشد از تماس اولیه با یک فروشنده به توافقنامه امضا شده و گام های گسسته بین آن ها چیست؟
 
بگذارید بگوییم فرایند فروش شما به "اتصال"، "شرایط"، "نسخه ی نمایشی" و "بستن" تقسیم شده است. مراحل مربوطه را در خط لوله CRM خود برای هر یک ایجاد کنید. در حال حاضر، فرآیند فروش برای تکرارهای شما را استاندارد کرده اید.
 
بعد، خواص سفارشی برای ذخیره اطلاعات خود ایجاد کنید. CRM شما به طور پیش فرض "خواص" یا جزئیات پر از جزئیات در مورد چشم انداز خود را داشته باشد. به عنوان مثال، CRM همراه با فیلدهای برای شماره تلفن، آدرس ایمیل، تاریخ ایجاد (روزی که وارد سیستم شما شد)، شهر و غیره می آید.
 
اکثر کسب و کارها ویژگی های منحصر به فردی دارند که می خواهند پیگیری کنند. برای اینکه به شما یک ایده بدهید می توانید یک فیلد برای «شناسه صورتحساب»، «منطقه زمانی»، «محصول خریداری شده» یا «آدرس دفتر جهانی» اضافه کنید. قبل از وارد کردن هر گونه اطلاعات موجود در CRM خود، .
 
در نهایت اگر شما از یک ارز متفاوت از پول پیش فرض CRM استفاده می کنید، آن را نیز تنظیم کنید.
 
مرحله 3: مخاطب، شرکت ها و معاملات خود را وارد کنید
احتمالا، شما در حال حاضر از CRM یا صفحات گسترده دیگری استفاده میکنید تا از چشم انداز و فرصتهای خود پیروی کنید.
 
تقریبا هر CRM به شما این اطلاعات را با آپلود یک فایل CSV به شما خواهد داد. هر ستون در صفحه گسترده شما باید با یک ویژگی ارتباطی در CRM مطابقت داشته باشد، بنابراین داده های شما یکپارچه از بین سیستم های قدیمی و جدید شما جریان می یابد.
 
مرحله 4: ابزارهای دیگر خود را ادغام کنید
بازاریابی، فروش و اطلاعات مربوط به موفقیت مشتری باید در CRM شما متمرکز باشد. این به شما چشم انداز 360 درجه ای و مشتریان 360 را می دهد و اطلاعات ورودی دستی را کاهش می دهد.
 
در اینجا یک مثال از فرآیند ناکارآمد با استفاده از چندین ابزار است:
 
جمع آوری منجر به استفاده از یک سازنده فرم → قرار دادن آن منجر به ابزار ایمیل خود را، بنابراین بازاریابی می تواند آنها را پرورش → صادرات واجد منجر به CRM شما
 
 
 

 

همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، به صورت دستی پیگیری چشم انداز و مشتریان خود را با صفحات گسترده و یادداشت های تصادفی در مکان های مختلف می شود، به خوبی، اگر نه غیر ممکن … فوق العاده دشوار است. نه تنها این نوع سیستم زمان و انرژی مصرف کننده برای مدیریت، همه چیز شروع به لغزش از طریق ترک در نرخ هشدار دهنده است. 
CRM چیست؟
CRM به معنای “مدیریت ارتباط با مشتری” است. CRM شرکت تمام تعاملات آن با مشتریان بالقوه و موجود را ذخیره می کند. این به این معنی است که همه چیز از اولین بازدید شخصی شما به وبسایت شما (و آنچه در زمان انجام آنها انجام شد) تا زمانی که پیشنهاد فروش خود را باز کردید و چه مدت آنها به آن نگاه کردید.  چهار مزیت اصلی استفاده از CRM وجود دارد.
مزایای استفاده از CRM
1) تجربه مشتری بهتر
وقتی می دانید که در مورد چشم انداز شما خیلی خوب است، تجربه خرید مثبت بسیار آسان تر است. در هر نگاه، هر پست وبلاگ، پست الکترونیکی و کتاب الکترونیکی که آنها باز کرده و / یا خواندید، و همچنین جزئیات کلیدی مانند اندازه شرکت، موقعیت مکانی و عمودی خود، به یک نگاه واحد، به شما یک پایه اصلی را می دهد. شما می توانید پیام خود را شخصی سازی کنید و ارزش بیشتری از ابتدا کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تاثییرات استفاده از نرم افزار CRM لطفا به وب سایت نرم افزار crm سرو مراجعه فرمایید.
2) بهره وری بالاتر
با استفاده از CRM، می توانید وظایف خودکار مانند ثبت تماس و فعالیت، گزارش، ایجاد معامله و موارد دیگر را خودکار کنید. تکرارهای کمتری صرف کار اداری می شوند، بیشتر ساعت هایی که برای رسیدن به چشم انداز وجود دارد. درآمد شما به ترتیب افزایش خواهد یافت.
3) افزایش همکاری
مدیر فروش می تواند بلافاصله ببیند که چگونه و هنگامی که فروشندگانش با مشتریان ارتباط برقرار می کنند و دنبال آن هستند. مدیر اجرایی (AE) می تواند به سرعت خود را در فرصت خود را پر از فرصت خود را توسعه فروش (SDR) برای او مورد بررسی و واجد شرایط است. فروشندگان در همان تیم می توانند در مورد بهترین شیوه های یکدیگر بیشتر بدانند و هر زمان که کسی به تعطیلات می رود یا بیمار می شود، برای هر یک از دیگران خراب می شود. اساسا، یک CRM همکاری و بهره وری را افزایش می دهد.
4) بینش بزرگ
تعجب می کنم که چگونه فروشندگان شما انجام می دهند. یک CRM به شما یک تصویر بالا و سطح زمین از عملکرد نمایندگی را می دهد، از جمله نرخ تبدیل وسط فردی و فردی از طریق مرحله معامله، میانگین معامله، سرعت معامله – و این فقط خراش دادن سطح است. تصور کنید آنچه را که می توانید با درک این داده ها از کارها و آنچه که می تواند بهبود یابد، انجام دهید.
تعاریف CRM
قبل از اینکه ما به آجیل و پیچ و مهره استفاده از CRM شیرجه شما باید با چندین کلیدی آشنا باشید.

تماس: یک تماس فرد فردی است. بیشترین CRM نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را ثبت می کنند. شما همچنین می توانید پیگیری جزئیات مانند عنوان شغل خود، نام شرکت، درآمد سالانه شرکت – امکانات تقریبا بی پایان است.

سرب: یک سرب نشان داد علاقه شما به محصول شما. آنها ممکن است سرب بازاریابی معقول (MQL) باشند، به این معنی که آنها به نوعی با محتوای بازاریابی خود (به عنوان مثال، یک کتاب الکترونیکی دانلود شده) یا یک سرب فروش معقول را تعریف کرده اند، به این معنی که تکرارهای شما آنها را مناسب تشخیص داده اند.

معامله: به عنوان یک فرصت نیز شناخته می شود، یک قرارداد فروش بالقوه است. یک معامله باید در مراحل مختلف فرآیند فروش شما حرکت کند. پیوند تماس با تخفیف اگر با یک خرید مجدد با John Smith کارگردان CMO Jane Doe و مدیر بازاریابی کار می کنید، هر دو باید با رکورد معامله مرتبط شوند.

شرکت: اگر شما در حال فروش به کسب و کار هستید، همچنین می خواهید پیگیری کنید که کدام مخاطبین و معاملات مربوط به کدام سازمان هستند. CRM معمولی رکورد «شرکت» را در بالای سلسله مراتب قرار می دهد. به عنوان مثا، شما ممکن است 10 تماس مختلف و سه معامله مختلف را به یک شرکت متصل کنید.

منبع: رهبران شما از منابع متنوع مختلفی هستند. این ممکن است شامل نمایش های تجاری، ارجاعات، فرم ها در وب سایت شما، شرکت کنندگان در وبینار، و غیره باشد. پیگیری تبدیل توسط منبع و معاملات برنده منبع، به شما امکان می دهد تا در کانال های جستجوگر موثر تان قرار دهید.

 

 

Latest Articles
Get up to date with the latest news from our newsroom.
چگونگی تعیین سی آر ام و اتوماسیون بازاریابی مناسب برای SMB ها

چگونگی تعیین سی آر ام و اتوماسیون بازاریابی مناسب برای SMB ها

Mar. 6, 2019 by

  چگونگی تعیین سی آر ام و اتوماسیون بازاریابی مناسب برای SMB ها شرکای خط مشی گروه خط پایین مشتریان مشتریان خود را به فروش و بازاریابی از طریق مردم، پردازش و تکنولوژی بهینه می کنند. همانطور که کسب و کار با تمرکز

توسعه استراتژی CRM

Aug. 4, 2018 by

  “برنامه ای است در سطح بالایی از فعالیتهایی که توسط مردم تنظیم می شود و فرآیندها و تکنولوژیهایی که برای بدست آوردن اهداف مرتبط با مشتری مورد استفاده قرار می گیرد” توسعه و گسترش استراتژی CRM با یک تحلیل

CRM help

نرم افزار CRM چه کاری انجام می دهد؟

May. 2, 2018 by

قبلا در مطلبی با عنوان “چرا نرم افزار CRM ؟” در خصوص مزایای استفاده از نرم افزار CRM نسبت به سایر نرم افزارهای CRM توضیح دادیم. در این مطلب درباره اینکه نرم افزار CRM چه کاری می تواند انجام دهد،

Contact Us
Let us know what you are thinking.